Wizz Air Zwiększa Częstotliwość Lotów z Goleniowa do Oslo

Lotnisko Szczecin Goleniów

Wizz Air ogłosił plany zwiększenia częstotliwości lotów na swojej jedynej trasie z podszczecińskiego Goleniowa. Ta pozytywna wiadomość z pewnością ucieszy podróżnych z Pomorza Zachodniego, którzy teraz będą mieli jeszcze więcej opcji podróżowania do norweskiego Oslo. Zamiast dwóch rotacji tygodniowo, będą mieli do wyboru aż trzy.

Sprawdź parking lotnisko goleniów cena

Nowa Rotacja w Środę

Wizz Air nie zwalnia tempa i wraz z nadejściem najbliższego sezonu zimowego wprowadza dodatkową rotację w środę. To znaczące wzbogacenie istniejącej oferty rejsów, która dotychczas obejmowała poniedziałki i piątki. Start z Oslo zaplanowano na godzinę 8:25, natomiast ze Szczecina na godzinę 10:30. Lądowania przewidziano na godzinę 9:55 w Goleniowie oraz 12:00 w Torp. Wizz Air oszacował, że przelot w jedną stronę potrwa teraz jedynie 1 godzinę i 30 minut.

Oczekiwania Pasażerów

Zwiększenie częstotliwości rejsów do Oslo spotkało się z jednoznacznym i pozytywnym odzewem szczecińskich pasażerów. Teraz będą mieli jeszcze więcej możliwości podróżowania do tego popularnego celu. Jednak warto wspomnieć, że niektórzy podróżni wyrazili pewien żal. Wizz Air nie zdecydował się bowiem równocześnie na przywrócenie bezpośrednich lotów do innych norweskich destynacji, takich jak Bergen i Stavanger, do których podróżuje wielu Polaków w celach zarobkowych.

Konkurencja w Gardermoen

Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi na Pomorzu Zachodnim, wrócił również Norwegian z konkurencyjną trasą do Gardermoen. Pierwsi podróżni odlecieli w kierunku Oslo 24 czerwca 2023 roku w pełni wypełnionym samolotem norweskiego przewoźnika Boeing 737-800. Duże zainteresowanie połączeniem ze Szczecina do Gardermoen sprawiło, że Norwegian od razu wprowadził tę trasę do swojego zimowego rozkładu. W nadchodzącym sezonie zimowym norweski przewoźnik będzie latał na tym kierunku z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo, we wtorek i sobotę. Pasażerowie mogą liczyć na dogodną przesiadkę w Oslo w ramach rozbudowanej siatki lotów krajowych.

Dzięki tym nowym rozwiązaniom podróżowanie między Szczecinem a Oslo staje się jeszcze bardziej dostępne i komfortowe. Oba przewoźniki, Wizz Air i Norwegian, konkurując ze sobą, oferują pasażerom szerszy wybór i elastyczność w podróżach na tej trasie.

Polecane posty