Wzrost Ruchu Pasażerskiego na Lotnisku w Poznaniu im. Henryka Wieniawskiego

Lotnisko Poznań Ławica

Lotnisko w Poznaniu im. Henryka Wieniawskiego może pochwalić się znaczącym wzrostem ruchu pasażerskiego w pierwszym kwartale bieżącego roku. To doskonałe wieści zarówno dla lotniska, jak i podróżujących. Przyjrzyjmy się bliżej tym imponującym statystykom oraz przyczynom tego wzrostu.

Sprawdź poznań parking lotnisko

Wzrost O 1266 Proc. w Pierwszym Kwartale

W pierwszym kwartale bieżącego roku port lotniczy w Poznaniu obsłużył blisko ćwierć miliona pasażerów, co stanowi niesamowity wzrost o 1266 proc. w porównaniu z analogicznym okresem przed rokiem. To wynik, który naprawdę zasługuje na uwagę.

Dominacja Połączeń Niskokosztowych

Najważniejszym czynnikiem przyczyniającym się do tego spektakularnego wzrostu są połączenia niskokosztowe. To właśnie one przyciągnęły najwięcej podróżnych do Poznania. Lotnisko oferuje bogatą sieć połączeń do 49 różnych miejsc, co na pewno przyciąga miłośników podróży.

Rekordowe Wypełnienie Miejsc

Cieszy nas również fakt, że podróże czarterowe odnotowały rekordowe wypełnienie miejsc (tzw. „load factor”). Szczególnie imponujące były bezpośrednie rejsy do Cancun w Meksyku i Puerto Plata na Dominikanie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT, gdzie samoloty Boeing 787 Dreamliner odlatywały z Ławicy wypełnione średnio w 97 proc.

Najpopularniejsze Połączenia

Jeśli chodzi o ilość podróżujących, najpopularniejszym połączeniem było to do Londynu Stansted. Na podium znalazły się również trasy do Londynu Luton i Dublina. Wśród rotacji czarterowych najwięcej turystów odleciało do urokliwej Hurghady w Egipcie.

Nowości na Lotnisku

W pierwszym kwartale tego roku na lotnisku w Poznaniu pojawiło się wiele nowości. Ryanair uruchomił połączenia na Majorkę, Sardynię, do Sztokholmu i ponownie zaoferował rejsy do Rzymu, Barcelony Girona, Zadaru oraz na Korfu. Przywrócone zostały również regularne rotacje SAS do Kopenhagi. Z kolei Wizz Air wznowił operacje lotnicze do Eindhoven, Doncaster/Sheffield, Oslo Torp oraz Paryża Beauvais.

Podsumowanie

Wzrost ruchu pasażerskiego na lotnisku w Poznaniu im. Henryka Wieniawskiego w pierwszym kwartale tego roku jest imponujący i z pewnością przyczynił się do umocnienia pozycji tego lotniska na mapie lotniczej Polski. Połączenia niskokosztowe, rekordowe wypełnienie miejsc i nowości w ofercie linii lotniczych przyciągnęły wielu podróżnych. Dla tych, którzy planują podróż, Poznań to obecnie jeszcze atrakcyjniejsza destynacja. Nie możemy się doczekać, co przyniesie przyszłość dla tego dynamicznie rozwijającego się lotniska.

Polecane posty