Nowy Dojazd Koleją na Lotnisko Katowice-Pyrzowice

Lotnisko Katowice Pyrzowice

Rewolucja w Transporcie na Śląsku: Dojazd na Lotnisko Już w Tym Roku

Wielka nowina dla podróżnych na Śląsku! Od 10 grudnia bieżącego roku, będą mieli szansę dojechać na lotnisko Katowice-Pyrzowice z Tarnowskich Gór, korzystając z regionalnych pociągów. Śląski Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg na obsługę linii kolejowej, która umożliwi dostęp do lotniska. Jednakże, by móc korzystać z tego udogodnienia na innych trasach, takich jak Tarnowskie Góry, Zawiercie, Gliwice i Katowice, będziemy musieli poczekać na zakończenie prac na odcinku Tarnowskie Góry – Chorzów.

Sprawdź tani parking pyrzowice

Nowy Sposób Dojazdu

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez portal Rynek Kolejowy, do obsługi lotniska Katowice-Pyrzowice zostaną wykorzystane pociągi kursujące na trasie Częstochowa – Zawiercie – Lotnisko Pyrzowice – Tarnowskie Góry. Będzie to łącznie 10 par pociągów, z czego 10 pociągów będzie kursować w kierunku Częstochowy, a pozostałe 10 w kierunku Tarnowskich Gór.

Rozkład Jazdy

Według planów Urzędu Marszałkowskiego, pociągi z Częstochowy będą odjeżdżać o następujących godzinach: 0:15, 3:09, 4:47, 7:25, 10:26, 13:19, 15:02, 17:25, 18:58 i 21:14. Pociągi z Tarnowskich Gór z kolei będą dostępne o godzinach: 02:15, 05:25, 07:41, 09:00, 11:52, 15:20, 17:18, 19:03, 21:19, 23:58. Warto jednak podkreślić, że te plany są jeszcze w fazie konsultacji z zarządcą infrastruktury, czyli PKP PLK, więc mogą ulec pewnym zmianom.

Czas na Modernizację

Kiedy możemy spodziewać się zakończenia prac remontowych na linii 131, prowadzącej z Chorzowa do Tarnowskich Gór? Niestety, nie należy się spodziewać zakończenia tych prac w 2023 roku. Według planów PKP PLK, modernizacja katowickiego węzła kolejowego jest przewidziana na rok 2024 lub 2025. To oznacza, że przepustowość śląskiego węzła kolejowego zostanie zakłócona na kilka lat. Obecnie trudno jest przewidzieć, kiedy mieszkańcy Katowic, Bytomia, Chorzowa czy Gliwic będą mogli dotrzeć pociągiem na lotnisko w Pyrzowicach.

Nowy dojazd kolejowy na lotnisko Katowice-Pyrzowice to bez wątpienia krok w dobrą stronę, który znacząco ułatwi podróżowanie dla mieszkańców Śląska. Mimo pewnych opóźnień w planowanych pracach modernizacyjnych, jesteśmy pewni, że ta inwestycja przyczyni się do poprawy dostępności transportowej w regionie.

Jeśli podróżujesz często i korzystasz z lotniska Katowice-Pyrzowice, to już niedługo będziesz mógł/a skorzystać z nowej, wygodniejszej opcji dojazdu. Oczywiście, bądźmy świadomi, że daty i godziny kursów mogą ulec zmianie, dlatego zawsze warto sprawdzać najnowsze informacje przed podróżą.

Polecane posty